Národní házená slaví 100 let od svého založení

Seminář rozhodčích a trenérůSeminář rozhodčích a trenérů

Seminář rozhodčích a trenérů – Nymburk, 2011

      V soboru dne 27.8.2011 se v Nymburce uskutečnil seminář ligových rozhodčích a trenérů ligových družstev.

Semináře se zúčastnilo celkem 44 ligových rozhodčích a  9 rozhodčích, kteří si zde zvyšovali kvalifikaci na II. Resp. III. Tř. rozhodčího.

      Pod lektorských vedením předsedy komise rozhodčích pana Aleše Lišky rozhodčí absolvovali testy z pravidel, které pro letošní ročník byly oproti letům minulých obměněny a zpřehledněny. Na druhou stranu zcela jistě náročnější.

     V odpoledním programu pak rozhodčí vyběhli „do terénu“, plnit fyzické testy. I zde se ukázalo, že rozhodčí to mají srovnané nejen v hlavě, ale i v nohou, zejména i proto, že většina z nich je nebo byla aktivními hráči.

     V průběhu dalšího programu byly praktické ukázky a fragmenty sporných situací z prvoligového utkání žen Sokol Tymákov vs. SK Chomutov NH. Mimochodem, velmi kvalitně připravené DVD.

     Souběžně s tímto školením probíhá v obnovené premiéře i seminář trenérů.  O zájmu o tento seminář svědčí i prezenční listina, kdy za 1. Ligu mužů chyběl pouze zástupce TJ Stará Ves, v 1 lize žen zástupce SK Chomutova NH, z 2 ligy mužů sk. A se pak nedostavili z TJ Příchovic, TJ Všenic, SKNH Klášterce a ze Žatce. Z 2. Ligy mužů sk. B se nedostavili zástupci Vítkovic, Oseka/Bečvou,Veselí a Jihlavy.

      Trenéři pod vedením předsedy trenérské rady pana Václavka a dále 10 ti lektorů z FTVS UK předvedli ukázky herní činnosti jednotlivce a kombinace založené na křížení, v druhé části pak důraz na odrazovou průpravu a  rozcvičení s míčem.

      Závěrem lze konstatovat, že obě souběžné akce se vydařily a pro zúčastněné byly přínosem.

      VV SNH v tomto trendu bude pokračovat i v dalších letech s cílem neustále zlepšovat a zkvalitňovat,  jak hru samotných družstev, prostřednictvím trenérů, tak i rozhodování  utkání ze strany rozhodčích.

Hý.

 

[zpět] [nahoru] [home] [vpřed]
2005 © dlouháč & Ceramtec s.r.o.
WebMaster: dlouhac@svaznarodnihazene.cz
návštěvníků (TOPlist.cz):